Home > Fotbal > Gaz Metan se împiedică pe teren propriu de FC Hermannstadt

Gaz Metan se împiedică pe teren propriu de FC Hermannstadt

Gaz Metan și FC Hermannstadt s-au întâlnit în această seară la Mediaș într-un meci contând pentru etapa a 15-a din Liga 1.
Înaintea etapei, Gaz Metan se clasa pe locul 4 cu 22 puncte, în timp ce sibienii ocupau locul 12 cu 12 puncte.
Edi Iordănescu a trimis pe teren următorul prim 11: Pleșca – Pleașcă, Popa, Larie, Velisar – Droppa, Fofana, Chamed – Olaru, Buș, Cardoso.
FC Hermannstadt a început în următoarea formulă: Novo – Tătar, Viera, Luchin, Oprut – Petrescu, Dâlbea, Offenbacher – Vodă, Debeljuh, Bușu.
În minutul 6, Petrecu primește mingea la marginea careului și șutează din întoarcere, dar Pleșca reține. În minutul 61, Bușu centrează de pe stânga, iar Dumitriu înscrie cu un șut din prima din 11 metri. În minutul 67, Velisar centrează plouat, iar Olaru reia superb cu capul de la marginea careului, mingea lovind transversala apoi intrând în poartă. În minutul 75, Lucin reia cu capul o centrare din lovitură liberă, dar mingea trece puțin pe lângă. În minutul 87, Olaru îi deviază foarte bine lui Buș în careu, dar reluarea acestuia se duce în traversală.
Gaz Metan și Hermannstadt remizează 1-1, iar cele două echipe rămân pe același loc în clasament.
Etapa viitoare, Gaz Metan va juca în deplasare cu Sepsi Sf. Gheorghe, în timp ce FC Hermannstadt va primi vizita celor de la Viitorul.
reghecampf-inainte-craiova-cfr
Reghecampf a anunțat obiectivul Universității în acest final de sezon
6 concluzii după FCSB – Universitatea Craiova 0-2 »  Bucurie mare la Craiova, dar mai ales la Cluj