Home > Fotbal > Liverpool obține cu Aston Villa prima victorie de când a devenit matematic campioană

liverpool-aston-villa-premier-league

Proaspăta campioană Liverpool a învins-o pe teren propriu pe Aston Villa, cu scorul de 2-0 (0-0), într-o partidă contând pentru etapa a 33-a din Premier League.

Golurile Cormoranilor au fost însrise de Sadio Mane în minutul 77 și Curtis Jones în minutul 89.

După acest succes, Liverpool acumulează 89 de puncte, în timp ce Aston Villa este pe locul 18 cu 27 de puncte.

Etapa viitoare, Liverpool va juca în deplasare cu Brighton, iar Aston Villa va primi vizita lui Manchester United.

Tot astăzi în Premier League, Burnley și Sheffield United au terminat la egalitate 1-1, iar Newcastle a remizat cu West Ham, scor 2-2.

liverpool-chelsea-premier-league
Liverpool o învinge spectaculos pe Chelsea în meciul în care au primit titlul de campioană