Home > Fotbal > Poli Iași și Sepsi Sf. Gheorghe remizează la Botoșani

Poli Iași și Sepsi Sf. Gheorghe remizează la Botoșani

Poli Iași și Sepsi Sf. Gheorghe s-au întâlnit în această seară la Botoșani într-un meci contând pentru etapa a 11-a a Ligii 1.
Înaintea etapei, Poli Iași era pe locul 5 cu 16 puncte, în timp ce Sepsi ocupa locul 8 cu 13 puncte.
Poli Iași a început partida în următoarea formulă: Târnovanu – Gallego, Frăsinescu, Diallo, Radu – Mihalache, Loshaj – Platini, Cristea, Horşia – Bălan.
Sepsi a trimis pe teren următorul prim 11: Fejer – Kylien, Tincu, Bouhenna, Ştefan – Velev, Vaşvari, Deaconu – Safranko, Carnat, Karanovic.
În minutul 13, Mihalache prinde un șut bun de la 20 de metri, dar Fejer scoate de sub transversală. În minutul 23, Loshaj îl deschide excelent pe Cristea la marginea careului, iar șutul acestuia cu exteriorul pe lângă Fejer se duce în bară.
În minutul 63, Platini ia o acțiune pe cont propriu, intră în careu, face un un-doi cu Loshaj dar nu îl poate învinge pe Fejer din 6 metri. În mintutul 70, Platini îi trimite la marginea careului lui Passaglia, iar șutul acestuia la colțul lung nu îi dă nicio șansă lui Fejer. În minutul 80, Salli centrează la 11 metri, iar Tincu trimite din prima imparabil pentru portarul gazdelor. În minutul 88, Deaconu centrează din lovitură liberă , Tincu preia, se întoarce și șutează, dar Târnoveanu scoate de sub transversală.
Poli Iași și Sepsi remizează 1-1, iar cele două rămân pe aceleași locuri ca la începutul etapei.
Etapa viitoare, Poli se va deplasa la Craiova, iar Sepsi va juca în deplasare cu FC Botoșani.