Home > Handbal > SCM Râmnicu Vâlcea învinge fără probleme în deplasare la Savehof

SCM Râmnicu Vâlcea învinge fără probleme în deplasare la Savehof

SCM Râmnicu Vâlcea a întâlnit-o în această seară în deplasare pe Savehof în cel de al doilea meci din grupele principale ale Ligii Campionilor la handbal feminin.
Înaintea partidei, Savehof era pe locul 5 cu 2 puncte, în timp ce oltencele erau pe 4 cu același număr de puncte.
Cele două echipe au mers cap la cap până la 3-3 în minutul 7. Vâlcea s-a desprins la 2 goluri, 5-3 în minutul 13, dar au fost egalate la 6, în minutul 17. Formația noastră a apăsat pedala de accelerație, iar în minutul 25 se dusese la 10-6. Până la pauză au continuat să se desprindă, iar la cabine au intrat cu avantaj 15-7.
Diferența de opt goluri a fost păstrată pe aproape tot parcursul reprizei secunde. În minutul 54, Vîlcea conducea cu 23-14, dar finalul meciului le-a aparținut celor din Savehof care au înscris trei goluri la rând, iar partida s-a încheiat cu 23-17.
SCM Râmnicu Vâlcea învinge pe Savehof scor 23-17 și îsi consolidează poziția a patra în clasament.
Pentru Savehof au marcat: Dano (4 goluri), Mortensen (4), Ortorp (3), Lagerbon (2), Lundback (2), Lindavall (1), Kronell (1), Ekenman (1).
Pentru Vâlcea au înscris: Liscevic (5), Gonzales (4), Elghaoui (4), Lopez (3), Trifunovic (2), Fernandez (2), Da Silva (1), Florica (1).
Următorul meci pentru Vâlcea în Champions League va avea loc pe 8 Februarie acasă cu Gyor.