Home > Fotbal > Scor alb la Clinceni între Academica și Chindia

Scor alb la Clinceni între Academica și Chindia

Academica-Clinceni-Chindia-Targoviste-liga-1

Academica Clinceni a remizat în această după-amiază, scor 0-0 pe teren propriu cu Chindia Târgoviște într-o partidă contând pentru etapa a treia din Liga 1.

Cele două formații și-au împărțit reprizele. Prima a fost controlată de ilfoveni, care au ratat o ocazie mare în minutul 24, la șutul lui Pashov care a nimerit transversala. În partea secundă oaspeții au pus mult mai multe probleme, ratând chiar și un penalty în minutul 50 prin Florea.

Clinceni: Vâlceanu – Pashov, Jutric, Patriche, Dobrescu – Achim, Cebotaru, Şerban, Chandarov – Dumitru, Boiciu. Antrenor: Ilie Poenaru;

Chindia: Moldovan – Căpuşă, Piţian, Dinu, Dumitraşcu – Neguţ, Iacob, Dulca, Grassano – Yameogo, Florea. Antrenor: Emil Săndoi;

Ionuț Coza – Marius Mihai Marica, Adrian Vornicu;

Clinceni: 45+1′ Patriche, 88′ Dobre;

Chindia: 38′ Dinu, 77′ Popa;

După acest egal, Academica este pe 11 cu 2 puncte, iar Chindia ajunge pe 6 cu 4 puncte.

Etapa viitoare, Clinceni va juca în deplasare cu FC Botoșani, iar Chindia va primi vizita celor de la FC Hermannstadt.