Home > Fotbal > Sepsi rămâne neînvinsă după meciul cu Clinceni

Sepsi rămâne neînvinsă după meciul cu Clinceni

Academica Clinceni și Sepsi Sf. Gheorghe s-au întâlnit în această după amiază la Giurgiu într-un meci contând pentru etapa a 7-a a Ligii 1.
Înaintea etapei Academica era pe locul 13 cu 3 puncte, în timp ce Sepsi ocupa locul 7 cu 8 puncte, fiind neînvinsă în campionat.
Academica a început partida în următoarea formulă: Vâlceanu – Matei, Patriche, Chatziterzoglou, Pîrvulescu – Șut, Cebotaru – Achim, Popescu, Buș – Buziuc.
Sepsi a trimis pe teren următorul prim 11: Fejer – Kilyen, Barisic, Tincu, Ștefan – Bouhenna – Andrezly, Vașvari, Flores, Hamed – Safranko.
În minutul 23, Fejer l-a lovit în careu pe Buziuc și s-a acordat penalty. Cebotaru a executat impecabil și a deschis scorul. În mintul 36, Flores a centrat din lovitură liberă, s-a creat o îngrămădeală în careu din care Karanovic a trimis balonul în plasă. Pe reluări s-a văzut o suspectă poziție de offiside.
În minutul 48, Safranko a șutat de la marginea careului de 16 metri, dar Vâlceanu a reușit să respingă. În minutul 68, Cebotaru îi trimite lui Achim în careu, însă șutul acestuia din unghi este respins de Fejer.
Academica Cliceni și Sepsi remizează 1-1, iar ambele echipe rămân pe locurile 13, respectiv 7.
Etapa viitoare Academica se va deplasa la Botoșani, în timp ce Sepsi va primi vizita lui Dinamo.
reghecampf-inainte-craiova-cfr
Reghecampf a anunțat obiectivul Universității în acest final de sezon
6 concluzii după FCSB – Universitatea Craiova 0-2 »  Bucurie mare la Craiova, dar mai ales la Cluj