Home > Fotbal > Sepsi smulge un punct cu Viitorul la ultima fază

Sepsi smulge un punct cu Viitorul la ultima fază

Sepsi și Viitorul s-au întâlnit în această seară la Sf. Gheorghe într-un meci contând pentru etapa a patra a ligii 1.
După primele trei etape ambele echipe erau neînvinse, numai că Viitorul avea trei victorii, în timp ce Sepsi, trei remize.
Sepsi a început partida în următoarea formulă: Fejer – Dimitrov, Barisic, Tincu, Stefan – Vasvari – Velev, Flores, Andrezly, Stefanescu – Carnat.
Gică Hagi a trimis pe teren următorul prim 11: Căbuz – Boboc, Țîru, Ghiţă, De Nooijer – Artean, Ciobanu, Filip – Eric – Calcan, Pitu.
În minutul 3, Gal a prins un șut bun de la 25 de metri, dar Căbuz a reușit să respingă în corner. În minutul 37, Carnat a recepționat o minge la marginea careului, s-a întors și a șutat imparabil pentru portarul oaspeților.
În minutul 47, Ciobanu a înscris un gol formidabil cu un șut de la 35 de metri direct în vinclul porții lui Fejer. În minutul 50, Barisic îl faultează în careu pe Calcan și se dictează penalty. Eric transformă fără probleme de la punctul cu var. La ultima fază a meciului, Gal a trimis o minge înaltă în careu, iar Bouhenna a deviat-o cu capul în poartă.
Sepsi și Viitorul remizează 2-2, iar ambele echipe rămân neînvinse. Chiar și cu acest egal, Viitorul rămâne singură pe primul loc cu 10 puncte.
Etapa viitoare, Sepsi se va deplasa la Craiova, în timp ce Viitorul va primi replica celor de la Fc Botoșani.