Home > Fotbal > Toni Petrea, mulțumit după egalul spectaculos contra CFR Cluj

Toni Petrea, mulțumit după egalul spectaculos contra CFR Cluj

Toni Petrea egal

FCSB-CFR Cluj s-a încheiat cu scorul de 3-3, într-un meci tensionant și spectaculos disputat pe Arena Națională.

Toni Petrea, antrenorul FCSB-ului, a declarat pentru Digi Sport că este mulțumit de egalul obținut în ultimul minut al partidei:

Pentru că am egalat în prelungiri, pot să mă declar mulțumit. Am avut o evoluție bună în repriza a doua, dar am primit două goluri din faze fixe și unul pe tranziția negativă, care ne-a îngreunat jocul. Mă bucur că am reușit să revenim, important e că am reușit să egalăm pe final și suntem tot acolo.

A trebuit să improvizăm forțați de lipsa fundașilor laterali.  Eram concentrat (referitor la ultimul gol al FCSB-ului), așteptam să văd dacă e gol sau nu, nu știam ce s-a întâmplat. Au rămas 10 puncte, e important să câștigăm fiecare joc și să sperăm că se vor mai încurca și ei, chiar dacă e destul de greu.

Spre finalul meciului, înaintea golului egalizator al lui Iulian Cristea, fanii FCSB-ului au scandat demisia antrenorului, aspect comentat de Toni Petrea astfel:

Am auzit ceva, dar nu știam dacă e la adresa mea. Eram concentrat la joc. În rest, nu mă interesează

Etapa următoare, FCSB va juca în deplasare contra celor de la Dinamo. Toni Petrea este conștient de valoarea și importanța acestui derby:

Un meci important cu o echipă de tradiție, chiar dacă ei sunt într-o situație neplăcută. Rămâne un derby. Și anul trecut au avut ceva probleme, tot în aceeași situație sunt. Sunt convins că la acest joc nu mai contează locurile din clasament, având în vedere orgoliile.”

FC Argeș-FCSB
FCSB-FC Argeș 4-0. Roș-albaștrii, în goana după titlu!
cfr-fcsb-liga-1
CFR-FCSB 0-1. Roș-albaștrii obțin 3 puncte vitale, iar lupta la campionat se relansează!