Home > Handbal > Un nou egal dramatic pentru Dinamo în Champions League

Un nou egal dramatic pentru Dinamo în Champions League

Dinamo a întâlnit-o în această după-amiază în deplasare pe formația poloneză Wisla Plock în etapa a 5-a a grupei C din Velux Champions League.

Înaintea etapei, Wisla era pe locul 3 cu 4 puncte, în timp ce Dinamo conducea grupa cu 7 puncte.

Primele 7 minute au fost echilibrate, la finalul lor scorul fiind 2-2. Apoi Dinamo a reușit să se desprindă la 3 goluri, 5-2, minutul 10. Wisla a revenit însă, iar în minutul 17 au egalat la 7. Apoi până la finalul reprizei s-a mers cap la cap, polonezii intrând cu avantaj de un gol, 13-12.

Wisla a reusit să se desprindă la două goluri, 15-13 în minutul 35, dar Dinamo a reușit să revină imediat. În minutul 47, bucureștenii au reușit să ia avans de 2 goluri, 20 – 18. Acestia au dus acest avatanj până în minutul 59, când au fost egalați la 26, acesta fiind și scorul final.

Wisla și Dinamo remizează 26-26, iar Dinamo rămâne pe primul loc al grupei.

Pentru Wisla au punctat: Mindegia (7 goluri), Mihic (7), Matulic (4), Szita (3), Igropulo (2), Stenmalm (1), Krajewski (1), Susnja (1).

Pentru Dinamo au înscris: Negru (5), Bannour (4), Kuduz (4), Alouini (2), Asoltanei (2), Nantes (2), Gavriloaia (2), Zulfic (1), Savenco (1), Shebib (1), Vujic (2).

Meciul următor pentru Dinamo în Champions League va avea loc pe 30 Octombrie în Sala Dinamo contra adversarei de astăzi.