Home > Handbal > Victorie la scor pentru Dinamo în deplasare la Chekhovskiye Medvedi

Victorie la scor pentru Dinamo în deplasare la Chekhovskiye Medvedi

Dinamo a jucat în această după-amiază în deplasare contra celor de la Chekhovskiye Medvedi în etapa a 4-a a Ligii Campionilor la Handbal Masculin.
Înaintea meciului, rusii se clasau pe locul 5 cu 2 puncte, în timp ce Dinamo conducea grupa cu 5 puncte.
Dinamo a început ca din tun partida și încă din minutul 2 conduceau cu 2-0. „Dulăii” au continuat forcingul, iar în minutul 12 aveau avantaj de 7 goluri, 9-2. Diferența a fost chiar de 8 goluri, 12-4 în minutul 20. La pauză, Dinamo a intrat cu avantaj de 6 goluri, 16-10.
Doar primele 6 minute ale reprizei secunde s-a menținut difereța de 6 goluri de la pauză. Apoi Dinamo a apăsat din nou pedala de accelerație astfel că în minutul 44 scorul era de 23-12. În final diferența a fost de 10 goluri, 30-20.
Dinamo învinge pe Chekhovskiye Medvedicu 30-20 , acumulează 7 puncte în grupă și rămâne lider și după această etapă.
Pentru Chekhovskiye au marcat: Santalov (4 goluri), Kosorotov (4), Kiselev (4), Maslennikov (2), Kornev (2), Karlov (2), Vasiliev (1), Andreev (1).
Pentru Dinamo au punctat: Kuduz (6 goluri), Asoltanei (5), Alouini (4), Shebib (4), Bannour (4), Nantes (2), Vrankovic (1), Jamali (1), Gavriloaia (1), Negru (1), Mousavi (1).
Următorul meci pentru Dinamo în Liga Campionilor va avea loc tot în deplasare contra polonezilor de la Wisla Plock pe 20 Octombrie.