Home > Fotbal > Campioana Cfr se încurcă pe teren propriu cu Poli Iași

Campioana Cfr se încurcă pe teren propriu cu Poli Iași

Campioana Cfr Cluj a debutat în această seara în noul sezon al ligii 1 acasă împotriva celor de la Poli Iași
Dan Petrescu a trimis pe teren următoarea echipă: Arlauskis – Malico, Mureșan, Burcă, Peteleu (46’ Susic ) – Djokovic, Sylla (64’ Omrani ), Itu (61’ Aurelio) – Costache, Rondon, Deac.
Poli Iași a început meciul cu următorul prim 11: Rusu – Panțîru, Diallo, Frăsinescu, Arias – Loshaj, Chelaru – Horșia, Teixeira (62’ Cristea ), Danale (58’ Carleone ) – Bălan.
După o primă jumătate a primei reprize în care cele două echipe s-au tatonat la centru terenului, Cfr a izbutit să deschidă scorul în minutul 23. Camora i-a centrat perfect lui Deac care a finalizat cu capul din 5 metri. La pauză, clujenii au intrat cu avantaj de 1-0.
În minutul 62, Loshaj a pătruns liber în careu pe partea stângă, a driblat un adversar, iar șutul său a fost deviat în propria poartă de Mureșan.
Cfr Cluj și Poli Iași termină la egalitate 1-1, în al treilea egal din tot atâtea meciuri în noul sezon. În minutul 90, Poli putea da lovitura. Moldoveni au scăpat pe contraatac, Cristea a primit mingea singur cu Arlauskis, dar șutul său din 12 metri a lovit bara.
Etapa viitoare Cfr Cluj se va deplasa la Clinceni, în timp ce Poli Iași va juca acasă împotriva celor de la Astra.