Home > Liga 1 > Dinamo, prima victorie după opt etape

Dinamo, prima victorie după opt etape

dinamo-gaz-metan-liga-1

Dinamo a învins-o în această seară pe teren propriu pe Gaz Metan cu scorul de 4-0 (2-0) într-o partidă contând pentru etapa a 27-a din Liga 1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 20 prin Ivanovski care a deviat în poartă șutul în forță a lui Matei din marginea careului.

Bordușanu a făcut 2-0 în minutul 38 din postură de unu la unu cu portarul advers după ce a fost servit ideal de Ivanov.

Gabi Torje a dus scorul la 3-0 în minutul 74 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Dobrescu asupra lui Bani.

Același Torje a închis tabela la 4-0 în minutul 77, reușing golul meciului cu o execuție superbă din interiorul careului.

Cu această victorie, Dinamo acumulează 16 puncte și se află pe locul 15 în clasament. Gaz Metan este pe 14 cu 22 de puncte.

Etapa viitoare, Dinamo va juca în deplasare cu Rapid, iar Gaz Metan va primi vizita celor de la FC U Craiova.

DINAMO: Cristiano – Buleică, Patriche, Jovanovic, Radu – Rodriguez, Pierret, Ivanov – Bordușanu, Ivanovski, Matei. Antrenor: Flavius Stoican;

GAZ METAN: Buzbuchi – Cristian Maxim, Matricardi, Kanda, Dobrescu – Iancu, Chamed – Costea, Harfaș, Șteau – Gașpar. Antrenor: Marin Dună;

Colţescu Sebastian – Neacşu George Florin, Danşa Ciprian Florin;

DINAMO: 26′ Pierret, 40′ Ivanov, 49′ Radu, 65′ Buleică;

GAZ METAN: 40′ Gașpar;

dinamo-uta-liga-1
Dinamo scapă incredibil victoria cu UTA la ultima fază
Dinamo întoarce scorul și ia toate cele trei puncte din confruntarea cu Gaz Metan