Home > Fotbal > Fc Botoșani nu poate trece pe teren propriu de Gaz Metan Mediaș

Fc Botoșani nu poate trece pe teren propriu de Gaz Metan Mediaș

Fc Botoșani și Gaz Metan Mediaș s-au întâlnit în această după amiază la Botoșani într-un meci contând pentru etapa a 4-a a ligii 1.
Înaintea etapei Botoșani avea 7 puncte, în timp ce Gazul avea cu unul mai puțin.
Fc Botoșani a început în următoarea formulă: Pap – Patache, Miron, Chindriș, Țigănașu – Rodriguez, Papa – Ofosu, Ongenda, Ashkovski – Andronic.
Gaz Metan a trimis pe teren următorul prim 11: Pleșca – Pleașcă, M. Constantin, R. Popa, Velisar – Droppa, Larie, Fofana – Chamed, Buș, Olaru.
În minutul 7, Țigănașu primește mingea în careu, însă șutul său trece pe lângă. În minutul 19, după o lovitură de colț, Marius Constantin a reluat cu capul în poarta Botoșaniului. În minutul 28, Ofosu preia la marginea careului și șutează puternic, însă Pleșca scoate de sub transversală. În minutul 34 Patache pătrunde în careu și șutează milimetric pe lângă poarta Gazului.
În minutul 74, Rodriguez prinde un șut de la marginea careului, însă Pleșca este din nou la post și respinge. Un minut mai târziu, Ofosu trimite cu capul în bara porții lui Pleșca. În minutul 83, Florescu primește mingea în careu, preia și șutează superb în vinclul porții lui Pleșca. În minutul 88, Golofca scapă singur cu Pleșca însă nu îl poate învinge pe acesta.
Fc Botoșani și Gaz Metan Mediaș termină la egalitate 1-1, iar moldovenii ratează șansa să treacă pe primul loc. De partea cealaltă Mediaș se clasează temporar pe locul 6.
Etapa viitoare, Botoșani va juca în deplasare la Viitorul, în timp ce Gaz Metan va primi vizita Astrei Giurgiu.
reghecampf-inainte-craiova-cfr
Reghecampf a anunțat obiectivul Universității în acest final de sezon
6 concluzii după FCSB – Universitatea Craiova 0-2 »  Bucurie mare la Craiova, dar mai ales la Cluj