Home > Tenis > Melbourne Summer Set 1 | Jaqueline Cristian la granița dintre agonie și extaz. A pierdut o bătălie echilibrată cu Kaia Kanepi 7(7) – 7(2), 6(7) – 7(9), 6-2

Jaqueline Cristian a debutat în acest an cu o înfrângere dureroasă, în care a avut și două mingi de meci. Jaqueline a dominat primul set câștigat de ea în tie-break.

În setul al doilea Kaia Kanepi (73 WTA) s-a regăsit și a condus-o pe Jaqueline, dar românca a revenit spectaculos și a condus meciul în tie-break. Jaqueline a avut și două mingi de meci pe care le-a ratat în setul al doilea.

Experiența și-a spus cuvântul în actul decisiv, iar Kaia Kanepi s-a impus ferm, într-un meci de două ore și 45 de minute.

În turul al doilea Kaia Kanepi o va aveaca adversară pe câștigătoarea meciului Tereza Martincova și Ana Konjuh.

Sankt Petersburg WTA 500 | Drumul lui Jaqueline se oprește în optimi
Sankt Petersburg WTA 500 | Prima victorie a unei românce intră în contul lui Jaqueline Cristian
Sydney Tennis Classic| Jaqeueline Cristian trece în turul secund, după un meci în care s-a impus în două seturi în fața Priscillei Hon