Home > Tenis > Melbourne Summer Set 2 |Toți covrigii să vină la Sorana, dominație clară în fața rusoaicei care nu a luat niciun game

Sportiva româncă s-a impus în fața rusoaicei Varvara Gracheva, scor 6-0, 6-0, într-un meci ce a decurs încă de la început în favoarea ei. Primul set l-a dominat categoric, pierzând doar 4 puncte și prezintă o formă bună la început de an. Varvara Gracheva nu a avut nicio șansă în fața sportivei din România nici în setul al doilea, unde Sorana a primit 3 mingi de meci și a fructificat-o pe a doua.

Meciul a avut o durată de 49 de minute, primul set fiind de 20 de minute, pe când cel de-al doilea de 29 de minute. Doi ași a reușit Sorana, nicio dublă greșeală și totul a mers spre câștigarea categorică a meciului.

Sorana Cîrstea, victorie spectaculoasă la Istanbul – Sorana continuă seria fără înfrângere de la Istanbul
Live text. Simona Halep vs. Sorana Cîrstea în optimi la Indian Wells
Australian Open 2022 |Sorana rezistă în fața favoritei 10, Anastasia Pavlyuchenkova, într-un thriller care a aproape două ore, scor 6-3, 2-6, 6-2