Home > Fotbal > Mihai Iosif, supărat după înfrângerea cu FCSB: „Cred că este un rezultat mincinos”

Rapid București a cedat în prelungiri în fața celor de la FCSB, scor 1-3, în etapa a XX-a din Liga 1.

La finalul partidei, la flash-interviul oferit pentru Telekom Sport, antrenorul giuleștenilor, Mihai Iosif, a oferit declarația serii:

”Cred că rezultatul de egalitate era cel corect. Pe mine nu m-a luat valul, că nu ma ia valul. Am colac, dar pe Săpunaru de ce l-a luat? Ce s-a întâmplat? Acum am vorbit cu Junior, nu vreau să comentez arbitrajul. Mi-a spus că nu l-a atins”, a declarat Iosif pentru Telekom Sport.

Acesta a punctat greutățile pe care le-a întâmpinat în alcătuirea echipei și, în ciuda înfrângerii, a ținut să își felicite jucătorii:

S-a simţit şi lipsa soluţiilor pe bancă, bineînţeles. Aţi văzut că nu aveam pe cine să bag. Felicit jucătorii pentru că au dat dovadă de mare tărie de caracter şi au dat totul până la final. Mai avem o bătălie cu Botoşani, până la finalul anului. Nu ştiu cu cine vom juca. Pe lângă cei accidentaţi, mai avem încă doi suspendaţi. Cam asta este. Avem echipa a doua şi asta o să facem”, a adăugat tehnicianul rapidist.

Miță Iosif a afirmat că, din punctul său de vedere, echipa ar fi meritat un egal la partida din această seară:

Publicul ne-a aplaudat pe teren şi aşa s-a terminat meciul. Repet, eu cred că este un rezultat mincinos. Din punctul meu de vedere, un rezultat de egalitate cred că era mai just, cred că am avut şi ocaziile mai mari, cel puţin în prima repriză. Poate vorbesc greşit. De penalty, nu am ce să spun, pentru că nu l-am revăzut. Săpunaru a spus că nu a fost, Junior a spus că nu a văzut. Dacă asta a fost situaţia, nu putem schimba nimic”, a conchis Mihai Iosif, la finalul meciului.

Rapid a revenit de la 1-0 pentru adeversari, dar golul lui Săpunaru din prelungirile primei reprize nu a fost suficient, căci același Săpunaru și-a îngropat echipa în minutele adiționale, faultându-l în careu pe Ianis Stoica, FCSB marcând de la punctul cu var golul al doilea și, ulterior, chiar și golul al treilea.